Truskawiec nowym miastem partnerskim Świnoujścia

Radisson Blu Resort

Na mocy podpisanej w Świnoujściu, w dniu 25 maja 2022 roku umowy, do grona miast partnerskich Świnoujścia dołączył Truskawiec (Obwód Lwowski). Uroczyste porozumienie o współpracy zostało podpisane w Hotelu Radisson Blu Resort, przez Mera Truskawca Andrij Kulczyński i prezydenta Miasta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

Jak zapowiedział prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, w przyszłości planowane jest podpisanie porozumienia również pomiędzy Truskawcem a gminą Heringsdorf.

Miasto Truskawiec to nowoczesny, znany na całym świecie kurort balneologiczny położony w ekologicznie czystym regionie u podnóża gór karpackich na wysokości 400 m nad poziomem morza. Truskawiec znajduje się w odległości 90 km na południe od Lwowa i około 200 km od Rzeszowa. Słynie z leczniczych wód mineralnych pochodzących z 14 źródeł, które posiadają wyjątkowe właściwości. Najbardziej znana jest woda lecznicza – NAFTUSIA.

W Truskawcu zachowało się wiele zabytków polskiej kultury z okresu dwudziestolecia międzywojennego, kiedy Truskawiec leżał w granicach Rzeczpospolitej Polskiej, takich jak: kościoły, pomniki, wille i nazwy ulic. Nasze miasta łączy nie tylko bogata historia, ale także rosnące wśród mieszkańców Polski zainteresowanie ekoturystyką i uzdrowiskami.

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku


Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.