Platformy Obywatelskiej

“Tu jest przyszłość”. Objazd polityków Platformy Obywatelskiej

Czołowi politycy Platformy Obywatelskiej kontynuują spotkania z wyborcami w ramach kampanii “Tu jest przyszłość”. W czwartek, 16 marca, godz. 16.00, odbyło się spotkanie mieszkańców naszego miasta z parlamentarzystami Artur Łącki i Maciej Lasek.
W trakcie spotkania poruszano tematy o lokalnych i ogólnopolskich problemach. Nie zabrakło też rozmów o wyborach, katastrofie w Smoleńsku czy prawach kobiet.
W spotkaniu, które prowadziła Elżbieta Jabłońska padło wiele pytań, które mają wpływ na obecną sytuację gospodarczą w kraju. Pytano również o program zmian do wprowadzenia po wyborach.

  • Działacze Platformy Obywatelskiej chcą przede wszystkim zapewnić odpowiednie warunki życia osobom borykającym się z niepełnosprawnościami. Kluczem mają być finansowane przez budżet państwa programy aktywizacyjne. Platforma Obywatelska dąży także do stworzenia prostego w obsłudze systemu informacji o możliwej pomocy finansowej i rzeczowej oraz wprowadzenia bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych co najmniej raz w roku.
  • Ważnym punktem programu tego ugrupowania, jeśli chodzi o podatki, jest z kolei zwolnienie emerytury z PIT, jeśli ta będzie dodatkiem do pensji. Ponadto każda osoba, która przepracuje 40 lat, ma otrzymać pakiet akcji o wartości 10 tysięcy złotych, a po 50 latach pracy wartość takiego pakietu zwiększy się do 20 tysięcy złotych.
  • Platforma Obywatelska chce dążyć do poprawienia sytuacji życiowej młodych osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy i zamierzają otworzyć własną działalność gospodarczą. To dlatego to ugrupowanie ma zamiar zwolnić wszystkich młodych przedsiębiorców z opłacania składek ZUS oraz NFZ do ukończenia 25. roku życia. Istotnym punktem programu Platformy Obywatelskiej w tym zakresie jest również dotacja na start dla młodych osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, kierowana szczególnie do start-upów. W ramach tego zadania dofinansowania mają być wypłacane szybko i bez zbędnych procedur.
  • Program Platformy Obywatelskiej zawiera szczegółowe założenia dotyczące polityki zdrowotnej. Punktem wyjścia, zdaniem jej działaczy, jest zwiększenie wydatków na służbę zdrowia do 6% PKB. Pozwoli to na uproszczenie systemu leczenia tak, by był on jak najbardziej dopasowany do potrzeb obywateli i zapewnił im wszystkim szybką pomoc.
  • W kwestiach środowiskowych Platforma Obywatelska zapowiedziała dążenie do zapewnienia wszystkim obywatelom czystszego powietrza. To dlatego jej działacze zobowiązali się do wyeliminowania do 2030 r. węgla w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 – w ogrzewaniu systemowym, a do 2040 – w całej energetyce. Platforma Obywatelska to ponadto ugrupowanie, które popiera budowę farm wiatrowych nie tylko na Bałtyku, ale również na lądzie.

Kilka zdjęć ze spotkania z posłami
Platforma Obywatelska

Zapraszamy na stronę Platformy Obywatelskiej

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku | ewyspiarz.info


Facebook komentarze
Translate »