Tunel pod Świną. Wykonawca szykuje plac budowy.

Tunel pod Świną. Zgodnie z zapowiedzią wykonawca największej świnoujskiej inwestycji – budowy stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin – przygotowuje teren pod plac budowy. Wycinka drzew jest prowadzona w oparciu o decyzję środowiskową w skali niezbędnej do prowadzenia inwestycji w rejonie ulicy Karsiborskiej. Na terenie rośnie las, który powstał około 70 lat temu. Wśród usuwany drzew są główni sosny (99 procent).

– Wycinamy pas szerokości około 50 metrów. Wcześniej wykonana została szczegółowa inwentaryzacja, a drzewa przeznaczone do usunięcia zostały oznakowane. Nie usuniemy ani jednego drzewa więcej, niż to konieczne – zapewnia Zbyszek Kimel, doświadczony leśnik bardzo dobrze znający świnoujskie lasy, którego firma prowadzi prace.

Po zakończeniu wycinki ten sam wykonawca zajmie się oczyszczaniem terenu z pni i korzeni. Tak, aby wiosną mogły rozpocząć się prace związane z budową komory startowej dla maszyny TBM, która wydrąży tunel.

Po zakończeniu całej budowy wykonawca, zgodnie z umową, dokona kompensacji, czyli posadzi nowe drzewa.

Przygotowanie terenu po stronie Uznamu potrwa do końca tego roku. W styczniu podobne prace zostaną przeprowadzone na wyspie Wolin.

Tekst i zdjęcia UM Świnoujście

Zostaw komentarz / Facebook

Solidarnie z Białorusią

z Białorusią

Dodaj komentarz