Tunel | RAPORT Z POSTĘPU PRAC

tunel w Świnoujściu

Tydzień 22 VIII – 28 VIII 2022 – W komorze odbiorczej TBM zabetonowano strop zewnętrzny. Na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową trwają roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. Na poszczególnych odcinkach kontynuowane są roboty drogowe, w tym budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej. Na placu budowy wykonywane są prace porządkowe oraz utrzymaniowe.

W tunelu TBM przy wyjściach ewakuacyjnych EE1 oraz EE2 trwa demontaż konstrukcji stalowej wzmacniającej tunel, a także uciąglenie konstrukcji pod jezdnię i budowa klatki schodowej wewnątrz wyjść EE1 i EE2. Płyta poddrogowa na odcinku T1 (pomiędzy wyspą Uznam a wyjściem EE1) jest zbrojona i betonowana. Montowana jest także instalacja infrastruktury w tunelu TBM, a prefabrykaty są uszczelniane. Kontynuowana jest również wylewka w kanałach technologicznych.

W komorze startowej na wyspie Uznam wykonywane są konstrukcje wewnętrzne oraz zewnętrzne ponad stropem górnym, natomiast na rampie i w tunelu przeprowadzany jest montaż konstrukcji pod elewację. W budynku Biura Centrum Obsługi kontynuowane są prace programistyczne czy implementacja systemów sterowania infrastrukturą tunelową na terenie magazynu. W budynku Trafo TK3 trwają roboty wykończeniowe oraz instalacyjne prace wewnętrzne. Rozpoczęły się prace fundamentowe przy budynku Trafo TK1 – układany jest beton podkładowy. W wentylatorni VC1 trwa konstelacja pod suwnicę. Na drogach trwa budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

UM ŚWINOUJŚCIE

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.