Tunel w Świnoujściu nadal bez nazwy.

W czwartek, 28 września br. od godziny 11.00 w sali nr 315 Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbyła się LXXXIV sesja Rady Miasta. Radni mieli do przyjęcia kilka uchwał, w tym m.in.: uchwałę w sprawie nadania nazwy tunelowi pod Świną „Tunel Unii Europejskiej”.
Podczas sesji radni mieli okazję zabrać głos i wypowiedzieć się na temat nadania nazwy tunelowi pod Świną „Tunel Unii Europejskiej”.
Radny Jacek Jurkiewicz (PiS) w swojej wypowiedzi przypomniał, że tunel powstał dzięki PiS-owi, gdyż dzięki składkom płaconym do Unii Europejskiej mogliśmy uzyskać finansowanie z UE.

Wyniki głosowania


“Dziękuję każdemu z tych osób, które poparły nadanie nazwy Tunelowi pod Świną im. Unii Europejskiej.
Dzisiaj niestety się nie udało, większość radnych (PiS, Lewica, Grupa Morska i radni klubu prezydenckiego) odrzucili uchwałę popartą podpisami blisko 1700 mieszkańców Świnoujścia” – pisze na swoim profilu Jan Borowski.
Jan Borowski

Program dzisiejszej sesji
1. Sprawy regulaminowe.
2. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy tunelowi pod Świną „Tunel Unii Europejskiej”.
3. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy odcinkowi tunelowemu drogi publicznej w tym obiektowi inżynierskiemu – tunelowi położonemu pod cieśniną Świny, w graniach administracyjnych Miasta Świnoujście „Tunel pod Świną”.
4. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia uchwały Ogólnego Zebrania Mieszkańców Osiedla Warszów.
6. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Miasto Świnoujście do opracowania i wdrożenia „Miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu dla Gminy Miasto Świnoujście”.
7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie zadania pn. „Remont wnętrza Kościoła Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świnoujściu” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
8. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie zadania pn. „Wykonanie projektu remontu adaptacji wnętrz zabytkowej latarni morskiej w Świnoujściu” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na czas dłuższy niż 3 lata.
10. Informacja Przewodniczącej Rady o ważnych sprawach, dotyczących rady i radnych w okresie międzysesyjnym.
11. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
12. Składanie interpelacji i zapytań radnych zgodnie z ustawą.
13. Wolne wnioski w sprawach związanych z wykonywaniem funkcji radnego.
14. Zamknięcie obrad.

Facebook komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »