Tunelem pod Świną dopiero za rok? Bukmacherzy: tunel będzie gotowy za rok.

Tunel pod Świną, który ma połączyć wyspy Uznam i Wolin zgodnie z planem miał zostać otwarty we wrześniu tego roku. Ten termin wydaje się jednak mało prawdopodobny.

Pod koniec roku 2021 wykonawca tunelu złożył wniosek do miasta Świnoujście, będącego inwestorem, o przedłużenie terminu ukończenia budowy.
Jako główny powód podano pandemię COVID-19, która miała opóźnić produkcję maszyny koniecznej do wydrążenia tunelu oraz niesprzyjający złe warunki pogodowe.
Miasto na razie zgodziło się jednak na wydłużenie terminu tylko o 30 dni. Niewykluczone jednak, że będą kolejne przesunięcia.

We wniosku złożonym do inwestora pod koniec ubiegłego roku wykonawca – PORR-Gülermak – zaproponował przesunięcie terminu realizacji o 119 dni, czyli z 17 września 2022 na 15 stycznia 2023 roku. Jako powód podał pandemię COVID-19, która opóźniła produkcję maszyny drążącej TBM, a co za tym idzie jej dostarczenie do Świnoujścia i rozpoczęcie montażu już na placu budowy.

Co ciekawe, data otwarcia tunelu stał się przedmiotem… zakładów buchkmacherskich. Zdaniem przedstawicieli STS – największej firmy bukmacherskiej w Polsce – najbardziej prawdopodobne jest, że tunel zostanie oddany do użytku dopiero za rok, czyli na koniec stycznia 2023 roku.

Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.75, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 154 zł (po odliczeniu 12 proc. podatku od gier). Najbardziej optymistyczny, ale mało prawdopodobny scenariusz zakłada, że opóźnienie inwestycji wyniesie tylko miesiąc, czyli że kierowcy pojadą tunelem do końca października bieżącego roku.

Osoby, które chciałyby postawić na taki wariant, mogłyby zyskać aż 660 zł za każde postawione 100 zł (kurs 7.50). Dużo bardziej prawdopodobne od miesięcznego opóźnienia jest otwarcie tunelu do końca bieżącego roku (kurs 2.50).

Źródło: STS


Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.


Dodaj komentarz