Obywatelska Kontrola Wyborów

Uczniowie z Gliwic pojadą rowerami do Świnoujścia.

Jedenaścioro – uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Gliwicach przejedzie na rowerach ponad 700 km do Świnoujścia, aby zebrać pieniądze na wsparcie gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Wraz ze swoją nauczycielką, Anną Guzek, odliczają czas i intensywnie szlifują formę przed startem zaplanowanym na 27 maja.
To w większości uczniowie siódmych i ósmych klas – siedmiu chłopców i cztery dziewczynki. Najmłodszy rowerzysta, Borys, ma lat jedenaście, najstarsi czternaście.

Los osób starszych i schorowanych nie jest uczniom obojętny i dlatego wsiadają na dwa kółka, by dotrzeć tym razem do Świnoujścia, po to aby wspomóc Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
Hasło tegorocznej wyprawy to „JESZCZE WIĘKSZE PORUSZENIE NA GLIWICKIM TERENIE – KRĘCIMY KILOMETRY DLA GLIWICKIEGO HOSPICJUM”.
– Chcemy jeszcze bardziej poruszyć Gliwice, jego mieszkańców i wszystkich ludzi o wrażliwych i otwartych sercach – by każdy w jakiś sposób mógł dołożyć do naszej wyprawy swoją cegiełkę.

– Chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy dla hospicjum, jeszcze więcej niż w ubiegłym roku – wyjaśniają młodzi rowerzyści. Pieniądze starają się pozyskiwać od sponsorów, poprzez zbiórkę na Zrzutka.pl, będą też kwestować na trasie. Wciąż szukają wsparcia i apelują o pomoc.

Informacje o rowerowej wyprawie można śledzić na Facebooku wydarzenia. Zrzutkę, na której do zebrania jest 50 tys. złotych, można wesprzeć tutaj.

Trasa podzielona zostanie na 7 odcinków:
Uczniowie z Gliwic pojadą rowerami do Świnoujścia.
Gliwice – Opole, Opole – Wrocław, Wrocław – Głogów, Głogów – Krosno Odrzańskie, Krosno Odrzańskie – Gorzów Wielkopolski, Gorzów Wielkopolski – Szczecin, Szczecin – Świnoujście.

Planowany przyjazd do Świnoujścia 3 czerwca 2023 r.

➡️ Śledż nas na Facebooku | ewyspiarz.info


Facebook komentarze
Dopilnujmy, by wybory były uczciwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »