otwarcie tunelu w Świnoujściu

Uroczyste otwarcie tunelu w Świnoujściu

Stało się! Znamy już datę otwarcia tunelu. Piątek 30 czerwca o godz. 12.00 w tunelu po stronie wyspy Wolin. . To oznacza, że centrum jednego z najpopularniejszych nadmorskich kurortów będzie już miało połączenie drogowe z resztą kraju. Już mieszkańcy Świnoujścia powoli tracili cierpliwość, ale się doczekali. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele rządu Rzeczpospolitej Polskiej, parlamentarzyści i europarlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz przedstawiciele wykonawcy i zaproszeni goście.

Po części oficjalnej, około godz. 14, Prezydent Miasta Świnoujście udostępni tunel do zwiedzania. Zaplanowany został zorganizowany bieg przez tunel oraz przejazd rowerzystów. Następnie, zainteresowanych zwiedzaniem mieszkańców i ich gości przewozić będą pojazdy turystyczne. W godzinach wieczornych tunel pod Świną zostanie udostępniony dla ruchu samochodowego.

Koszt budowy tunelu wyniósł ponad 900 mln zł, z czego prawie 775,7 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Pozostałą część Świnoujście dokłada z własnego budżetu.

Jarosław Jaz

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście

Facebook komentarze
Translate »