Urząd Miasta Świnoujście koordynuje pomoc dla uchodżców z Ukrainy

solidarni z Ukrainą

Zamieszczamy w całości wpis Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza, który został zamieszczony na profilu społecznościowym.
link do postu tutaj

Dziś w Urzędzie Miasta przyjęliśmy pierwsze osoby z Ukrainy, które zamieszkają w Świnoujściu. Chwilę później trafili do hotelu Lazur, który najszybciej zadeklarował chęć przyjęcia uchodźców wojennych. W ciągu ostatnich godzin okazało się, że takich miejsc jest więcej. Mamy kolejne zgłoszenia od świnoujskich placówek.
🔵🟡 Bardzo dziękuję mieszkańcom Świnoujścia, którzy z potrzeby serca przyjęli pod swój dach osoby z Ukrainy. Proszę Państwa o kontakt w celu skoordynowania form pomocy na adres email: ukraina@um.swinoujscie.pl. Z naszej strony deklaruję wsparcie w organizacji posiłków dla uchodźców bądź innych form wsparcia.
🔵🟡 Jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewodą Zachodniopomorskim, który koordynuje akcję relokacji uciekinierów wojennych z punktów recepcyjnych położonych przy granicy polsko-ukraińskiej do miejsc pobytu na terenie województwa zachodniopomorskiego.
🔵🟡 Uruchomiliśmy numery telefonów dla osób, które będą przyjeżdżać do Świnoujścia z Ukrainy. Pod numer +𝟰𝟴 𝟳𝟮𝟱 𝟱𝟯𝟯 𝟲𝟵𝟳 całą dobę można dzwonić w sprawie zakwaterowania, wyżywienia i innej pomocy rzeczowej. Pod numerem +𝟰𝟴 𝟳𝟮𝟭 𝟲𝟭𝟱 𝟵𝟳𝟭 będziemy udzielać porad prawnych (w godz. 7 – 22).
🔵🟡 Jutro ruszają punkty zbiórki produktów i środków, które zostaną przekazane potrzebującym w Ukrainie. Będziemy przyjmować je codziennie w sali sportowej Miejskiego Domu Kultury, ul. Matejki 11 (w godz. 14-18). We wtorki i czwartki można dostarczać je do filii MDK Przytór i Warszów (w godz. 14-18). Zorganizujemy wspólny transport, którym dowieziemy te dary do punktów zorganizowanych przez wojewodę. Stamtąd trafią do Ukrainy. Szczegółowa lista rzeczy, które można dostarczać, znajduje się na stronie www.swinoujscie.pl.
🔵🟡 Pod adresem mailowym ukraina@um.swinoujscie.pl przedsiębiorcy / hotele / domy noclegowe / restauracje mogą zgłaszać chęć współpracy w zakresie przyjęcia i udzielenia wsparcia uchodźcom w kwestii zakwaterowania, opieki, przygotowywania pożywienia.
🔵🟡 O kolejnych działaniach będę informować na Facebooku i stronie internetowej UM.
Bądźmy solidarni z Ukrainą 🔵🟡

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz
foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku


Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.