V MITING LEKKOATLETYCZNY WYSPIARZA

V MITING LEKKOATLETYCZNY WYSPIARZA Z REKORDAMI STADIONU [GALERIA]

Zawody sportowe w ramach V Otwartego Mitingu Lekkoatletycznego odbyły się w dniu 20 maja 2023 r.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.
Na arenie świnoujskiego stadionu gościliśmy sportowców zrzeszonych w 19 klubach z województw: lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego i aktualnych medalistów Mistrzostw Polski, a ich sportowe umiejętności można było podziwiać zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych.
Piękna pogoda pomagała lekkoatletom pokazać swoje niesamowite możliwości, bić rekordy życiowe i walczyć o uzyskanie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski juniorów.
Najlepszą zawodniczką mityngu została wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zawodniczka MKL Szczecin – Wiktoria Grzyb, która w biegu sprinterskim na 100m uzyskała wynik 12,03, ustanawiając tym samym rekord naszego obiektu.
Najlepszym sportowcem mityngu został również zawodnik MKL Szczecin, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Jakub Błaszczak, który w biegu na 100 m uzyskał bardzo dobry wynik 10,72, co jest również rekordem naszego stadionu.
Nagrodę główną dla najlepszej lekkoatletki i najlepszego lekkoatlety mityngu ufundowała firma Baltic Home Świnoujście, którą wręczyła przedstawicielka firmy Pani Agnieszka Notorska.
W ramach mityngu odbył się bieg memoriałowy na dystansie 800m kobiet i mężczyzn z nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Hotel SPA Cesarskie Ogrody. Nagrodę wręczała wiceprezes firmy Pani Hanna Garboś.
Wśród Pań zwyciężyła Paulina Kaczyńska – trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 10 km, reprezentantka kadry narodowej z klubu WMLKS Pomorze Stargard, uzyskała wynik 2,10 (ustanawiając również rekord naszego obiektu).
Miejsce II zajęła Hanna Owczaruk – złota medalistka Mistrzostw Polski młodziczek w biegu na 600 m, uzyskała wynik 2,15,97, reprezentantka AL Międzyzdroje.
Na miejscu III uplasowała się Natalia Urbańska – reprezentantka MKS Olimp Łobez, uzyskując wynik 2,25,90.
Wśród Panów zwyciężył Michał Gajda – brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 5 km, reprezentant klubu WMLKS Pomorze Stargard z wynikiem 1,54,18.
Miejsce II zajął Dawid Komoda – aktualny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, reprezentant klubu WMLKS Pomorze Stargard z wynikiem 1,54,45.
III miejsce wywalczył Alan Cireszko – brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu na 1000m, reprezentant klubu MKS Hermes Gryfino, z wynikiem 1,56,12.
Tuż po biegu memoriałowym odbyły się pasjonujące Finały Biegu na 100 m kobiet i mężczyzn. Dla trzech pierwszych sprinterek i sprinterów wręczono nagrody finansowe ufundowane przez Baueffect Sp. z o.o.
W kategorii kobiet:
I miejsce – Wiktoria Grzyb – 12,16
II miejsce – Natalia Marszewska – 12,65
III miejsce – Lerna Wójs – 12,92
W kategorii mężczyzn:
I miejsce – Jakub Błaszczak – 10,72
II miejsce – Jakub Zawlik – 10,96
III miejsce – Nemuel Yamah – 11,29

➡️ Czytaj dalej


Facebook komentarze
Translate »