W 14 dni chcą przebiec 1111 km ze Świnoujścia do Dubiecka.

Sławek Hadro i Łukasz Domin będą zbierać pieniądze na leczenie trójki dzieci. Swój bieg rozpoczną 28 czerwca w Świnoujściu. Chcą w ciągu 14 dni przebiec 1111 km i 11 lipca dobiec do Dubiecka.

Ze Świnoujścia panowie Sławek i Łukasz pobiegną przez Dębno, Frankfurt nad Odrą, Żary, Jelenią Górę, Wałbrzych, Nysę, Racibórz, Wisłę, Wadowice, Limanową, Krynicę Zdrój, Krosno i Dynów. W przybliżeniu wzdłuż zachodniej i południowej granicy Polski. Meta zaplanowana jest w Dubiecku. Wyliczyli, że pokonają 1111 kilometrów. Długi bieg podzielili na 14 etatów – dni. Każdego dnia pokonają średnio 80 km.

Cel jest charytatywny, chodzi o zbiórkę pieniędzy dla trójki chorych dzieci.

LIAM TOMASZEWSKI
LIAM TOMASZEWSKI

U Liama wykryto SMA – śmiertelną, genetyczną chorobę, która sprawia, że obumierają mięśnie. Najpierw dziecko traci władze w rączkach i nóżkach, następnie SMA sięga po więcej – niszczy mięśnie odpowiedzialne za oddech, sprawia, że dziecko się dusi. Dlatego właśnie tak wiele dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni bardzo wcześnie trafia pod respirator… Dlatego tak ważne jest, by Liamek jak najszybciej otrzymał terapię genową, która zatrzyma postęp choroby.

Liamek i jego rodzice są pod ścianą – choroba nie poczeka, nie da im więcej czasu! Potrzebują tysięcy dobrych serc, by ratować synka.

OLA WILK
OLA WILK

Ola urodziła się z trisomią 21 – zespołem Downa co wiąże się z opóźnionym rozwojem umysłowym i ruchowym. Ola od samego początku stara się pokonywać wszystkie trudności choć do tej pory nie potrafi wielu rzeczy tak jak

inne dzieci w jej wieku. Rówieśnikom Oli łatwo przychodzi stawianie pierwszych kroków, mowa, umiejętność gryzienia, samodzielnego jedzenia. Ona musi na wszystko codziennie ciężko pracować. Sporo czasu spędza na rehabilitacjach i w specjalistycznych przechodniach. Choć wiele czasu spędza poza domem jest bardzo silną i uśmiechnięta dziewczynką.

KACPER ZIĘBA
KACPER ZIĘBA

Kacperek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę. Urodził się jako skrajny wcześniak w 30-tym tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy. Od początku był walecznym chłopcem, niestety ciężki stan okołoporodowy skutkował licznymi powikłaniami. Martwicze zapalenie jelit z perforacją, wylewy 4-tego stopnia do mózgu oraz wodogłowie pokrwotoczne to tylko nieliczne z nich. Mimo ciężkiego stanu, wielomiesięcznego pobytu w szpitalu oraz licznych operacji Kacperek zadziwia wszystkich swoją radością i postępami które robi. Jest bardzo mądrym i pogodnym chłopcem, ale aby mógł nadal walczyć potrzebuje pomocy, ponieważ codzienna rehabilitacja, liczne konsultacje lekarskie oraz specjalistyczny sprzęt wymagają dużych nakładów finansowych.

START HONOROWY
27 czerwca
plac Wolności
godzina 17.00

Pamiętaj dobro wraca! 🙂

Ty też możesz pomóc wpłacając dobrowolną kwotę na tej stronie. Kwota trafi do rodziców Liama, Oli i Kacperka.


Zostaw komentarz / Facebook

Konkurs fotograficzny pn.: „Pochwal się swoim pupilem”

konkurs fotograficzny