W Galerii Art Miejskiego Domu Kultury można oglądać fotografie Adama Wolskiego.

W Galerii Art

W Galerii Art Miejskiego Domu Kultury można oglądać fotografie Adama Wolskiego. Wystawę można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 15.00. Wstęp wolny.

Autorem wystawy „Z profesorem Adamem Wolskim przez świat – ludzie i ich twarze” jest dr hab. inż. kpt.ż.w. prof. Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni Adam Wolski. Autor przepracował na morzu 20 lat (od stanowiska st. marynarza do kapitana) a następnie przez 40 lat pracował w szkolnictwie morskim w Akademii Morskiej w Szczecinie i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jego wielką pasją są podróże i przyglądanie się ludziom, ich życiu i zwyczajom. Mógł je realizować pracując na statkach handlowych i następnie podczas dziesiątków (wielotygodniowych) podróży po wszystkich kontynentach naszej Ziemi. Gen podróżnika odziedziczył od swojej Mamy, to właśnie dzięki Mamie dotarł na krańce znanego nam świata, w miejsca, o których większość z nas nawet nie wie o ich istnieniu.

W swoje 18. urodziny wypłynął jako kadet na wspaniałym żaglowcu „Dar Pomorza” (200m2 żagli) w 3. miesięczną podróż do Ghany i Nigerii. Podczas, której przekroczył Równik i przeszedł chrzest. Odwiedził kraje i ich mieszkańców od Antarktydy do Ziemi Franciszka Józefa (82°N) i Cieśniny Beringa do Japonii. Podczas tych podróży realizował swoją drugą pasję – fotografię. Wykonał tysiące zdjęć obrazujących przede wszystkim ludzi odwiedzanych krajów bo oni i ich życie jest najciekawsze. Obserwacja ludzi świata jest najlepszą nauką szczególnie dla młodych ludzi.

Ekspozycja, to tylko malutki fragment bogatej kolekcji autorskich zdjęć miejsc i ludzi napotkanych przez lato na niezliczonych ścieżkach, w najbardziej egzotycznych rejonach na całym świecie.

Serdecznie zapraszam na obejrzenie twarzy ludzi z całego świata i przekonać się, że są tacy sami jak my.

Tekst i foto: Miejski Dom Kultury
➡️ Śledż nas na naszej stronie


Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.


Dodaj komentarz