W Świnoujściu urodził się pierwszy Polak w 2020 roku!Mały Aleksander urodził się w Szpitalu Miejskim im Jana Garduły w Nowy Rok, dokładnie o godzinie 00.01. Jest nie tylko pierwszym dzieckiem urodzonym w 2020 roku w Świnoujściu, ale całej Polsce. Również w Nowy Rok o godzinie 23.25 w naszym szpitalu, jako druga przyszła na świat Michalinka. Dziś na krótko przed wyjściem do domu, dzieci i rodziców odwiedziła Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

Tak Michalinka, jak i Aleksander, przyszli na świat drogami natury i dziś przed południem opuścili szpital.

Bardzo chciałam, aby syn urodził się już w 2020 roku i udało się – mówi Mama małego Aleksandra.

Rodzina mieszka w Międzyzdrojach. W domu na brata czeka już trójka rodzeństwa – trzy siostry. Mama Aleksandra zdecydowała się na poród w Szpitalu Miejskim im Jana Garduły w Świnoujściu.

I nie żałuję – dodaje. – Miałam bardzo dobrą opiekę medyczną i w ogóle atmosfera była super.

Tradycją jest już, że pierwsze dzieci urodzone w Nowym Roku, odwiedza Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Tym razem towarzyszył mu Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Obaj pogratulowali Rodzicom narodzin syna, wręczyli też kwiaty i upominki dla chłopca.

Na krótko przez końcem pierwszego dnia 2020 roku w świnoujskim szpitalu przyszła również na świat pierwsza świnoujścianka – Michalina. Jest pierwszym dzieckiem młodego małżeństwa ze Świnoujścia.

Ale z pewnością nie ostatnie, czego Państwu serdecznie życzę – mówił z uśmiechem do rodziców prezydent Janusz Żmurkiewicz. – A małej Michalince życzę przede wszystkim dużo zdrowia, niech rośnie nasza mała świnoujścianka na pociechę rodziców.

W 2019 roku w świnoujskim szpitalu padł rekord. Urodziło się 412 dzieci.

Tekst i zdjęcia

BIK Urząd Miasta Świnoujście


Dodaj komentarz