Ważne. Kiedy Bon Wyspiarza Seniora?

Bon Wyspiarza Seniora

Na najbliższej, majowej sesji Rady Miasta prezydent Janusz Żmurkiewicz przedstawi radnym projekt uchwały w sprawie tegorocznego Bonu Wyspiarza Seniora. Jeśli rada zaakceptuje zaproponowaną uchwałę, wówczas przyjmowanie wniosków rozpocznie się od lipca i potrwa do końca sierpnia tego roku.
Sesja Rady Miasta Świnoujście odbędzie się 27 maja 2021. Środki w kwocie 300 złotych, które przyznawane są Seniorom, przysługują świnoujścianom, którzy ukończyli 65. rok życia bądź ukończą w tym roku.
– Po przyjęciu uchwały, będziemy szeroko informować o tym, kiedy i gdzie można składać wnioski – mówi Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta.
Podobnie, jak w ubiegłym roku, każdy wniosek będzie weryfikowany przez pracowników MOPR, a potem pieniądze w kwocie 300 złotych przelewane na konta poszczególnych Seniorów bądź (w przypadku braku konta bankowego) wysyłane pocztą.
– Mamy kilka tysięcy uprawnionych do bonu. Zwykle najwięcej wniosków składanych jest w pierwszych tygodniach; do kilku tysięcy. Oczywiście pracownicy MOPR będą starali się, jak najszybciej zweryfikować je wszystkie i przekazać pieniądze Seniorom. Prosimy jednak wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość – mówi Jarosław Jaz.
Inicjatorami wprowadzenia bonu seniora byli:
Prezydent Miasta
oraz radni
Stowarzyszenia Grupa Morska Cała Naprzód
i Platformy Obywatelskiej

info BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zostaw komentarz / Facebook

Solidarnie z Białorusią

z Białorusią