Wkrótce otwarcie Uznam Arena – najważniejsze informacje

Uznam Arena

Nowoczesny basen z dwoma nieckami, ruchomym dnem i masażerami, fińska sauna, równie nowoczesna hala sportowa z boiskami do piłek nożnej, siatkowej, koszykówki, ręcznej oraz tenisa i badmintona oraz ścianką wspinaczkową, siłownia – tak w skrócie można opisać nowy kompleks sportowo – rekreacyjny Uznam Arena przy ulicy Grodzkiej. Obiekt jest już gotowy i przekazany w administrację OSIR Wyspiarz.
To pierwszy taki obiekt w Świnoujściu. W holu wzrok przykuwa podświetlana różnymi kolorami, wodna ściana. Kolejną ścianę zdobi specjalnie zakonserwowany zielony chrobotek. W części basenowej znajdują się dwie niecki. Wszystkie są podświetlane i wyposażone w podwodne kamery, dzięki którym ratownicy mogą na bieżąco monitorować co dzieje się na dnie. Jedna niecka ma ruchome dno, którym można regulować jej głębokość od 2 metrów do zera. W małej niecce zamontowane są masażery do pleców i karku oraz tzw. wodospad.
Woda w basenach jest dodatkowo dezynfekowana lampami UV. Tuż obok znajduje się pomieszczenie z fińską sauną. Ozdobą basenów jest wielka mozaika, wykonana na podstawie obrazu świnoujskiego artysty Jana Bociągi, zatytułowanego „Nad zalewem”. Basenom towarzyszą oczywiście przebieralnie z systemem szafek otwieranych elektronicznie na specjalną opaskę, którą będzie miał każdy korzystający z basenów.

W drugiej części Uznam Areny znajduje się hala sportowa z 130 miejscami dla publiczności oraz ścianką wspinaczkową, z której jednocześnie może korzystać do 10 osób. Od reszty hali będzie oddzielona specjalną, opuszczaną kurtyną.

Uznam Arena w pigułce:

Powierzchnia użytkowa kompleksu sportowego 3.285,90 metrów kwadratowych
Sala sportowa z holem i zapleczem – 1.755,50 metrów kwadratowych
Pływalnia z zapleczem – 1.530, 40 metrów kwadratowych
Projektant: MRZEWA Architekci z Łodzi
Generalny wykonawca: MIRBUD ze Skierniewic
Koszt inwestycji: 42 mln złotych brutto (razem z zagospodarowaniem terenu wokół oraz budową drugiego wielofunkcyjnego boiska na zewnętrz obiektu).
Inwestor: Gmina Miasto Świnoujście
Dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych – Ministerstwo Sportu 4,5 mln złotych do budowy basenu.

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście

Zostaw komentarz / Facebook