Obywatelska Kontrola Wyborów
plany budowy terminala

Wojewoda spotkał się z mieszkańcami Świnoujścia, ws. dostępu do plaży i zabytków [ZDJĘCIA]

Wypełniona po brzegi sala Miejskiego Domu Kultury na Warszowie nie wpłynie na decyzję obecnego na spotkaniu Wojewody Zachodniopomorskiego, który już podjął decyzję o zamknięciu pasa do 200 m od terminalu gazowego w Świnoujściu. Plątanina w odpowiedziach na pytania mieszkańców i radnych naszego miasta świadczy o jednym, decyzja zapadła wyżej.

Zbigniew Bogucki

Przyparty do muru Zbigniew Bogucki starał się omijać poruszany temat w sprawie budowy portu kontenerowego, który całkowicie pozbawi dostępu do plaży mieszkańców Warszowa i innych dzielnic prawobrzeża. Padały głosy, że nie chodzi o bezpieczeństwo, ale o plany budowy terminala kontenerowego. Wojewoda wiedząc, że na spotkaniu będą obecni dziennikarze postarał się o mapki, które w okrojony sposób pokazują omawiany problem. Na chwilę obecną Wojewoda proponuje drogę alternatywną do plaży na wysokości przejazdu kolejowego w Przytorze, a transport wodny do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda.
– A co z mieszkańcami, którzy w sezonie wynajmują kwatery dla turystów pragnących wypocząć nad morzem od trudów codziennego życia – pytali mieszkańcy i obecni na spotkaniu radni miasta Świnoujście.
Padały głosy, że nie chodzi o bezpieczeństwo, ale o plany budowy terminala kontenerowego. Mieszkańcy zapowiadają protesty i blokowanie drogi. – Nie mamy już nic do stracenia. Wszystko nam zabrali.

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku | ewyspiarz.info


Facebook komentarze
Dopilnujmy, by wybory były uczciwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »