Ku morzu

Wspólny sprzeciw wobec decyzji Wojewody, zamykającej ulice Ku Morzu.

WAŻNE! UWAGA! ⚠️⚠️
Już w najbliższą środę, 31 mają o godzinie 17:00 Zarząd Osiedla Warszów wraz z mieszkańcami Prawobrzeża zapraszają wszystkich mieszkańców Świnoujścia, do wspólnego sprzeciwu wobec decyzji Wojewody, zamykającej ulice Ku Morzu.
⛔️ W dniu 13 kwietnia decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, wprowadzono strefę bezpieczeństwa wokół Terminala LNG. Jest to jedyna tego typu decyzja w Polsce, która skutecznie zablokowała dostęp do Latarni Morskiej, Fortu Gerharda i Falochronu Centralnego. Ponadto mieszkańcom Prawobrzeża odebrano dostęp do jedynej cywilizowanej drogi, prowadzącej na plażę. Zaproponowana alternatywa w Przytorze, w najmniejszym stopniu nie pozwala na bezpieczne i swobodne korzystanie z plaży tak, jak dotychczas. Dodatkowo Władze Miasta Świnoujście pomimo posiadania wiedzy, o procedowaniu ustawy umożliwiającej zamkniecie ulicy Ku Morzu, nie zrobiły NIC, aby tę decyzję powstrzymać, bądź przygotować mieszkańców na zamknięcie drogi. Mieszkańcy prawobrzeżnych osiedli sprzeciwiają się tej decyzji i apelują o otwarcie ulicy Ku Morzu, do czasu wybudowania alternatywnej drogi w Przytorze.
✅️ Podczas zaplanowanej na 31 mają manifestacji, która będzie przebiegać po ulicach Prawobrzeża i Lewobrzeża, będą zbierane podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia bezpieczeństwa społeczno-ekonomicznego, jak to było do 13 kwietnia br. Demonstracja wyruszy o godzinie 17:00 z parkingu obok boiska, przy ulicy Białoruskiej 4 na Warszowie. O godzinie 17:20 przepłyniemy promem, więc osoby z Lewobrzeża chcące dołączyć się do demonstracji, zapraszamy pod przeprawę promową Bielik około godziny 17:30. Demonstracja przemierzać będzie w kierunku placu Wolności, a następnie w kierunku promenady.
✅️ Szczegóły wydarzenia oraz innych działań inicjowanych przez mieszkańców Prawobrzeża pojawiają się na facebookowej grupie “Ratujmy plażę na Warszowie”. Środa 17:00 parking przy Białoruskiej 2; 17:30 Przeprawa Promowa Bielik na lewobrzeżu. Nie bądź obojętny! Przyjdź, podpisz petycję i przemaszeruj z nami, sąsiadami z Prawobrzeża. ?
Zapraszamy
Zarząd Osiedla Warszów
Mieszkańcy Prawobrzeża

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku | ewyspiarz.info


Facebook komentarze
Translate »