Elżbieta Jabłońska
Elżbieta Jabłońska

Wybory do sejmu – Elżbieta Jabłońska

Chcesz zobaczyć, kto kandyduje z Twojego okręgu? Z jakiej listy startuje osoba, której chcesz oddać swój głos? A może szukasz kogoś, kogo przeniesiono na listę kandydatów w innej części kraju? Osoby startujące do Sejmu i Senatu ujęte w zestawieniach PKW.

Dziś przedstawiamy Elżbieta Jabłońska

Urodziła się 8 września 1965 roku we Wrocławiu.

Studiowała w Wyższej Szkole Administracji Publicznej na kierunku administracja w specjalności rachunkowość i skarbowość. Następnie podjęła naukę na Uniwersytecie Szczecińskim na wydziale nauk ekonomicznych i zarządzania uzyskując tytuł magistra. Jest też absolwentką studiów doktoranckich na katedrze makroekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa potwierdzone zdanym egzaminem państwowym.

Od 1991 r. wraz z mężem prowadzi rodzinną firmę handlową Duet – sieć sklepów z zabawkami zajmującą się również sprzedażą internetową.

Od roku 2006 jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Aktualnie jest wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Świnoujściu. Jest też przewodniczącą koła gospodarczego PO w Świnoujściu.

Zasiada jako radna w radzie miasta Świnoujście w kadencji 2019-2023 r.

źródło: www.wnp.pl

Facebook komentarze
Translate »