Wznowienie spotkań parkrun w Polsce

parkrun Świnoujście

Wracamy! Po ponad roku od momentu wstrzymania parkrun w naszym kraju wkrótce planujemy wznowić organizację naszych sobotnich spotkań. W świetle przepisów ogłoszonych w zeszłym tygodniu przez rząd, możemy powrócić na nasze trasy i ponownie cieszyć się wspólną aktywnością w ramach parkrun.

 

We wczorajszym komunikacie COVID-19 ogłosiliśmy nasz plan wznowienia spotkań parkrun Polska w sobotę, 12 czerwca 2021, i mamy nadzieję, że tym razem sytuacja epidemiczna pozwoli nam na zaproszenie wszystkich do udziału w naszych wydarzeniach.

 

To bardzo ważna chwila dla naszej inicjatywy. Powrót po ponad rocznej przerwie jest dla nas – i mamy nadzieję dla wielu naszych uczestników – bardzo istotnym momentem w naszej dotychczasowej historii. parkrun w Polsce będzie obchodził w tym roku swoje dziesięciolecie i trudno byłoby nam wyobrazić sobie sytuację, gdy nie możemy świętować tego jubileuszu wraz z całą społecznością uczestników w Polsce na naszych trasach. Mamy nadzieję, że sytuacja w najbliższych miesiącach będzie coraz lepsza i będziemy mieli okazję kontynuować nasze wydarzenia bez dalszych przeszkód – mówi Jakub Fedorowicz, Koordynator parkrun Polska.

 

Okres ostatnich kilkunastu miesięcy był dla wielu z nas czasem dodatkowych wyzwań oraz wielu zmian w dotychczasowym życiu. Pandemia niewątpliwie odcisnęła piętno na każdym z nas indywidualnie. Niewątpliwie będzie miała również negatywne konsekwencje dla nas jako społeczeństwa. Dlatego możliwość powrotu naszych sobotnich spotkań jest niezwykle ważna i potrzebna właśnie teraz. Mamy nadzieję, że nasze bezpłatne i cykliczne spotkania pomogą chociaż w niewielkim stopniu odbudować nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne, a także wpłynąć pozytywnie na odbudowę kontaktów z innymi, szczególnie że właśnie te sfery naszego życia bardzo ucierpiały w wyniku pandemii – dodaje Fedorowicz.

➡️ czytaj dalej


Zostaw komentarz / Facebook

Konkurs fotograficzny pn.: „Pochwal się swoim pupilem”

konkurs fotograficzny