Maraton Świnoujście - Wolgast

XLIII Międzynarodowy Maraton Świnoujście Wolgast przeszedł do historii

W sobotę 2 września odbył się XLIII Międzynarodowy Maraton Świnoujście –Wolgast, 32 Półmaraton oraz VII sztafeta, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” i Usedom – Marathon e.V.
W biegach wzięło udział 443 zawodników (maraton – 151, półmaraton – 192, 20 sztafety – 100).

Wielkie gratulacje dla Maćka Łucyka, który po raz 8 stanął na najwyższym podium Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast.
Klasą dla siebie okazały Panie startujące w Maratonie: Katarzyna Chojnacka, Karolina Romańska i Joanna Rzemieniecka-Grudzień które stanęły na podium.

Na wyróżnienie zasługują również występy naszych półmaratończyków, Jarosław Wojciechowski po raz trzeci zwyciężył Półmaraton a Wioletta Kuczyńska drugi raz z rzędu zajęła II miejsce.

Poniżej wyniki zwycięzców:
XLIII Międzynarodowy Maraton Świnoujście –Wolgast

kat. OPEN kobiet:

I miejsce Katarzyna Chojnacka (Środa Wielkopolska) 3:14:22
II miejsce Karolina Romańska (Biegacze Świnoujście) 3:21:13
III miejsce Joanna Rzemieniecka-Grudzień (Biegacze Świnoujście) 3:32:45

kat. OPEN mężczyźni:

I miejsce Maciej Łucyk (Maratończyk Poznań) 2:48:49
II miejsce Denis Gehde (SV Berlin-Buch) 2:53:16
III miejsce Arkadiusz Jajuga (ANTON TEAM) 3:02:18

32 Półmaraton Wolgast

kat. OPEN kobiet

I miejsce Susan Witte (LG Wihelmshaven) 1:22:45
II miejsce Wioletta Kuczyńska (Wierzbicki Running Projekt) 1:26:46
III miejsce Katrin Bemowski (HSG Uni Greifswald) 1:29:06

kat. OPEN mężczyźni

I miejsce Jarosław Wojciechowski (Świnoujście) 1:16:18
II miejsce Michael Sturm (Saalfeder LV) 1:19:46
III miejsce Arek Borysiuk (KB Kamień Pomorski) 1:21:03

VII Sztafeta Świnoujście – Wolgast

I miejsce Motor Wolgast 1 czas 3:01:00
w składzie: Steffen Rode, Sven Lange, Heike Grunow , Gerfried Brüssow, Jan-Henrik Lange.
II miejsce Team Tanneneck czas 3:20:51
w składzie: Tim Preusche, Liam Leonhardt, Ansgar Menzel, Julia Pawel ,Benjamin Bange.
III miejsce Runge Gymnasium Wolgast 3:28:32
w składzie: Charles Leenderetz, Paul Bäßler, Torben Krüger, Franziska Schwarz, Ali Moussa.

W rywalizacji sztafet wystartowała jedna sztafeta polska pod nazwą SZYBCY I ZGRABNE w składzie: Jan Zienkiewicz Arkadiusz Łukaszewski, Magdalena Mikiewicz, Damian Mikiewicz, Agnieszka Szopa – Poppel która z czasem 3:32:47 uplasowała się na V miejscu.

Polscy zawodnicy wielokronie stawali na podium w kategoriach wiekowych:

43. Międzynarodowy Maraton Świnoujście – Wolgast:

M35 – 2 m Marcin Michalik (Plewiska)
M40 – 1 m Maciej Łucyk (Matatończyk Poznań), 3 m Radosław Nowak (West Coast Team Świnoujście)
M50 – 1m Arkadiusz Jajuga (AntonTeam)
M60 – 3m Piotr Czerwiński (Świnoujście)
M65 – 2m Aleksander Borkowski (MKL Maraton ), 3m Dariusz Lebdowicz (Szczecin)
M70 – 1m Dariusz Tocki (Olszyna Biega), 2m Mirosław Lasota (Wałcz)

K30 – 1m Katarzyna Chojnacka (Środa Wielkopolska)
K35 – 1m Karolina Romańska (Biegacze Świnoujście)
K40 – 1m Joanna Rzemieniecka-Grudzień (Biegacze Świnoujście)
K45 – 3m Monika Murawska (Świnoujście)
K50 – 3m Agnieszka Drzewiecka (Biegacze Świnoujście)
K60 – 1m Ewa Sobkowiak (100MPC)
K70 – 1m Irena Lasota (Wałcz)

32 Półmaraton:

Powyżej 20 lat – 1m Michał Cichowicz (Poznań)
M35 – 1m Arek Borysiuk (KB Kamień Pomorski)
M40 – 1m Jarosław Wojciechowski (Świnoujście)
M55 – 2m Paweł Roszak (Jarocin), 3m Tomasz Pściuk (Świnoujście)
M70 – 1m Tadeusz Jasek (PZLAM)

Kobiety

Powyżej 20 lat – 2m Natalia Tomaszewska (Szczecin)
K35 – 1m Wioletta Kuczyńska (Wierzbicki Running Projekt), 3m Agnieszka Grymuła (Biegacze Świnoujście)
K40 – 2m Agnieszka Dziekońska (Świnoujście)
K60 – 1m Teresa Domalewska (Biegacze Świnoujście)
K75 – 1m Marta Mikołajczyk-Wasiliew (Warka)

Pełen komunikat na stronie internetowej Ośrodka https://www.osir.swinoujscie.pl/

Gratulacje dla wszystkich zawodników

OSiR „Wyspiarz”

➡️ Zobacz całą galerię zdjęć (cz.2)

➡️ Zobacz całą galerię zdjęć (cz.1)

foto. ewyspiarz.info / Ryszard Zabielski
➡️ Śledż nas na Facebooku | ewyspiarz.info


Facebook komentarze
Translate »