Zakończyło się zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego karate kyokushin

Uznam Arena

W ubiegły weekend w obiekcie Kompleksu Sportowego Uznam Arena w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego karate kyokushin. Wzięło w nim udział 134 zawodników z 19 ośrodków zrzeszonych w Polskim Związku Karate.
Na treningach nie zabrakło czołowych polskich zawodników, którzy sięgają po medale mistrzostw Polski i Europy i Świata. Nad wszystkim czuwał n Prezes ZOZK shihan Andrzej Kłujszo. Gośćmi specjalnymi zgrupowania byli shihan Janusz Piórkowski, sensei Eliasz Madej, trener kadry Polski sensei Michał Werner oraz utytułowani zawodnicy sensei Aleksandra Karpuk i Kamil Mastaj.
W ciągu niespełna dwóch dni odbyły się trzy ponad dwugodzinne treningi, podczas których zawodnicy poznali i rozwijali technikę i taktykę walki, poznali tajniki rozgrzewki oraz pracowali nad siłą i wytrzymałością.
Celem zgrupowania było przede wszystkim przygotowanie do nadchodzącego sezonu startowego. Przed karateka Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin, które już 20 marca odbędą się w Płotach oraz kwietniowe Mistrzostwa Polski.
Ważnym wydarzeniem będą także Mistrzostwa Europy.To dla nas duże wyróżnienie, ale też motywacja do ciężkiej pracy przy nadchodzących zawodach – mówi sensei Paweł Sujka.
Od12-15 sierpnia zaplanowane jest zgrupowanie Kadry Polski w Świnoujściu.
XXXIV Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin planowane są w dniach 24-25.09 2021. Wezmą w nich udział nie tylko zawodnicy z Polski i Europy, ale także z Japonii.
Organizatorem zgrupowania była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin.
Jednym z miłych akcentów był poczęstunek przepysznych jabłek z Doliny Radomki 🙂 ))

Karate kyokushin Świnoujście
Foto Wilczek Marek

Zostaw komentarz / Facebook