ZAWODY INDYWIDUALNE W LEKKIEJ ATLETYCE W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – 2022/2023

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 16 maja 2023 r., zorganizował na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22 Mistrzostwa Miasta Świnoujście w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2009-2008.
Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników w konkurencjach lekkoatletycznych w kategorii dziewcząt i chłopców, którzy reprezentować będą nasze miasto w finale wojewódzkim.

Finał wojewódzki w indywidualnej lekkoatletyce odbędzie w dniu 15 czerwca 2023 r. w Goleniowie.
Szkoły Podstawowe nr 1, nr 4, nr 6, STSG wystawiły swoich reprezentantów w następujących konkurencjach lekkoatletycznych:
100m,300m,600m,1000m – dziewcząt;
100m,300m,1000m,2000m chłopców,
w skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięciu kulą.

Najlepsze wyniki:

100m – dziewczęta
I miejsce Dominika Juszczszyn SP4 – 14,40
II miejsce Emilia Chudzińska SP1 – 14,75
III miejsce Nela Krasińska SP – 15,70
100 m – chłopcy
I miejsce Adam Grudzień STSG – 12,47
II miejsce Radosław Kępka SP6 – 12,68
III miejsce Filip Sudnik SP6 – 12,73
300m – dziewcząt
I miejsce Paulina Ratomska SP1 – 49,60
II miejsce Nadia Modrzyńska SP6 – 49,94
III miejsce Gabriela Salamonik SP6 – 50,05
300m – chłopcy
I miejsce Bartosz Litra SP6 – 40,31
II miejsce Adam Grudzień – STSG – 41,32
III miejsce Radosław Kępka SP6 – 42,94
600m – dziewcząt
I miejsce Julia Leonowicz SP6 – 2,13,77
II miejsce Anastazja Dzhuhan SP1 – 2,15,72
III miejsce Julia Sieroczek SP1 – 2,16,81
1000m – dziewcząt
I miejsce Joanna Włodarczak SP6 – 4,01,49
1000m – chłopcy
I miejsce Szymon Dąbrowski SP4 – 3,17,33
II miejsce Jan Mathews SP6 – 3,46,57
2000m – chłopcy
I miejsce Oskar Saganowski SP4 – 7,46,66
II miejsce Hubert Guzik SP6 – 8,03,57

Skok w dal – dziewcząt
I miejsce Angelika Kopycińska SP1 – 4,59
II miejsce Martyna Siwiec SP6 – 3,92
III miejsce Laura Siwa SP1 – 3,80

Skok w dal – chłopcy
I miejsce Nikita Strelnikov SP6 – 4,88
II miejsce Kacper Drąg SP4 – 4,56
III miejsce Dimitrio Nikiciuk SP1 – 4,40

Skok wzwyż – chłopcy
I miejsce Franciszek Gralak – SP1 – 170

Pchnięcie kulą 3 kg – dziewczęta
I miejsce Olena Mazura SP1 – 6,78
II miejsce Waleria Babień SP4 – 6,60
III miejsce Anastazja Siewnikowa Sp1 – 6,42

Pchnięcie kulą 5 kg – chłopcy
I miejsce Jakub Jaworski SP4 – 8,87
II miejsce Wojciech Wawrzyniak SP6 – 8,42
III miejsce Kacper Zaręba SP6 – 7,93

Sztafeta 4x100m – dziewczęta
I miejsce SP1 – 58,81
II miejsce SP6 – 61,76
III miejsce SP4 – 66,38

Sztafeta 4x100m – chłopcy
I miejsce SP6 – 53,23
II miejsce SP1 – 53,86
III miejsce SP4 – 54,94

Punktacja końcowa szkół, do współzawodnictwa

Szkoła Podstawowa nr 6 31 pkt
Szkoła Podstawowa nr 1 22 pkt
Szkoła Podstawowa nr 4 15 pkt
STSG 5 pkt

W każdej konkurencji za I – III miejsca zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Pełny komunikat z zawodów na https://www.osir.swinoujscie.pl/

OSiR “Wyspiarz”

Facebook komentarze
Translate »