Zawody Pływackie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Zawody Pływackie

W dniu 23 lutego 2022 r., na Pływalni „Uznam Arena” w Świnoujściu przy ulicy Grodzkiej 5, odbyły się międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będące eliminacjami do Mistrzostw Województwa.
Podczas zawodów zmagali się ze sobą uczniowie z trzech świnoujskich szkół: SP 1, SP 4, SP 6. Zawodnicy pokonywali własne słabości, poprawiali czasy i wypływali swoje życiówki.

Najmłodsi rocznik 2009 i młodsi rywalizowali na dystansie 25 m stylem klasyczny, stylem grzbietowym, stylem motylkowym, stylem dowolnym oraz w sztafecie 6 x 25m stylem dowolnym, zaś rocznik 2008-2007 na dystansach 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, 25 m stylem motylkowym, 25 m stylem dowolnym, oraz w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym.

Zawodnicy pływali seriami na czas, ich wyniki przeliczane były na punkty, których suma określała miejsce szkoły.
Najlepsze wyniki Igrzysk Dzieci:

25 m stylem klasycznym
Marta Niespielska SP1 – 20,11 1. Maciej Ożóg SP6 – 23,16
Dominika Jaszczyszyn SP4 – 22,97 2. Wiktor Lupa SP1 – 24,22
Marcelina Ludwiczak SP6 – 23,88 3. Dominik Jaworski-Wąż SP4-25,48
25 m stylem grzbietowym
Jagoda Patyra SP1 – 19,29 1. Szymon Pastuszka SP4 -19,17
Julia Leonowicz SP6 – 21,31 2. Franciszek Walkowiak SP1 – 22,34
Zuzanna Czulak SP4 – 23,27 3.Oliwier Mroczkowski SP6 – 22,38
25 m stylem motylkowym
Oliwia Śnieć SP1 – 19,85 1. Michał Jakub SP1 – 19,63
Zuzanna Prawdzic-Golińska SP4-21,19 2. Natan Iwanowski SP1 – 22,81
Klara Kierpiec SP6 – 22,10 3. Kajetan Dunajko SP4 – 24,20
25 m stylem dowolnym
Martyna Stefaniak SP1-15,89 1. Szymon Woźniak SP1 – 18,83
Katarzyna Schemińska SP4 -18,16 2. Jakub Tomaszewski SP1 – 18,99
Wiktoria Cierpiał SP4 -18,27 3. Michał Nwogu SP4 – 19,97
Sztafeta 6x 25 stylem dowolnym

SP 1 – 1.51.68 1. SP 1 – 1.58.17
SP 4 – 2.02.67 2. SP 4 – 2.13.25
SP6 – 2.04.47 3. SP 6 – 2.21.41
Klasyfikacja końcowa szkół

SP 1 – 128 pkt 1. SP 1 – 128 pkt
SP 4 – 116 pkt 2. SP 4 – 115 pkt
SP 6 – 107 pkt 3. SP 6 – 95 pkt
Najlepsze wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Dziewczęta Chłopcy

50 m stylem grzbietowym
Urszula Stokowska SP1 – 45,86 1. Mateusz Maćkiewicz SP6 – 37,64
Martyna Wrońska SP6 – 1.04.75 2. Kryspin Nowotnik SP1 – 44,46
Nikodem Pieluszak SP4 – 51,68
50 m stylem klasycznym
Alicja Bogdańska SP6 – 48,52 1. Franciszek Gralak SP1 – 43,49
Natalia Kozioł SP1 – 53,56 2. Patryk Otocki SP6 – 44,36
Maja Kowalewska SP1 – 56,60 3. Szymon Wiśniewski SP4 – 45,70
50 m stylem dowolnym
Agata Janc SP6 – 36,19 1. Remik Sosiński SP1 – 38,76
Zofia Tomala SP6 – 39,26 2. Mateusz Zienkiewicz SP4 – 38,88
Emilia Stalka SP1 – 39,91 3. Antoni Czarnowski SP6 – 39,39
25 m stylem motylkowym
Ola Krawczyk SP1 – 20,40 1. Piotr Ziontkowski SP1 – 15,02
Amelia Dąbrowska SP4 – 20,94 2. Bartosz Walkowiak SP6 – 18,32
Gabriela Salamonik SP6 – 21,18 3. Kajetan Bujnik SP4 – 18,34
25 m stylem dowolnym
Natalia Moledna SP4 – 16,11 1. Bartek Domaruk SP4 – 13,98
Antonina Lupa SP6 – 16,26 2. Oskar Zygarlicki SP6 – 15,76
Maja Karcz SP1 – 17,18 3. Michał Skiba SP1 – 19,12
Sztafeta 6X25 m stylem dowolnym

SP6 – 4.12.74 1. SP4 – 3.57.99
SP1 – 4.14.37 2. SP1 – 4.16.56
Klasyfikacja końcowa szkól – IMS

SP 6 – 127 pkt 1. SP 1 – 123 pkt
SP1 – 121 pkt 2. SP 4 – 120 pkt
SP6 – 89 pkt

Zawody Pływackie

➡️ Czytaj dalej


Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.