Zbiórka darów rzeczowych dla walczącej Ukrainy

W rejonach, gdzie toczy się walka zbrojna w Ukrainie, już panuje głód. Ofiary wojny, które pozostały w swojej ojczyźnie, pilnie potrzebują żywności. W centralnej części kraju także zaczyna brakować pożywienia, a w zachodniej Ukrainie liczba uchodźców jest tak ogromna, że potrzeby żywieniowe zwiększają się każdego dnia. Nie ma na co czekać.

Nie możemy pozwolić, aby nasi przyjaciele z Ukrainy cierpieli i umierali z głodu!

Po raz kolejny organizujemy zbiórkę darów dla Ukrainy w centralnym punkcie Świnoujścia.

7.05.2022 r.
Plac Wolności
w godzinach od 12.00 do 16.00

Wesprzyj nasze działania – nie ma chwili do stracenia. Razem możemy uratować ofiary wojny w Ukrainie przed głodem!

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

link do artykułu z pierwszego transportu, który dotarł do partnerskiego miasta Truskawiec http://ewyspiarz.info/final-zbiorki-darow-dla-ukrainy-ilosc-ofiarowanych-darow-przerosla-nasze-oczekiwania/


Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.