ZWiK uspokaja: woda w kranach nadaje się do spożycia.

ZWiK uspokaja: woda w kranach nadaje się do spożycia.
W związku z pojawieniem się informacji o złej jakości wody dostarczanej do miasta, Zakład Wodociągów i Kanalizacji wyjaśnia, że dzisiaj (środa 13 kwietnia 2022.) w godzinach rannych w wodzie na wejściu do stacji uzdatniania Granica została stwierdzona niewielka ilość bakterii z grupy Coli. Nie stwierdzono jednak szkodliwych bakterii kałowych.
Stacja uzdatniania wody Granica została wyłączona w godzinach rannych i obecnie prowadzone są badania wody w celu ustalenia miejsca zanieczyszczenia. Ze wszystkich studni ujęcia pobrano próbki wody do analizy. Pierwsze wyniki będą znane jutro (czwartek).
Obecnie lewobrzeżna część miasta zasilana jest tylko ze stacji uzdatniania „Wydrzany”, która podaje wodę o parametrach wody zgodnych z normą. Woda z ujęcia „Wydrzany” dostarczana do obiorców jest bezpieczna i nadaje się do spożycia. To jednak powoduje znaczne obniżenie ciśnienie wody. Na wyższych piętrach może nie być jej wcale. Utrudnienia mogą potrwać do piątku do godzin popołudniowych.
W związku z zaistniałą sytuacją rodzice dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli i żłobka są proszeni, aby jutro (czwartek 14 kwietnia) dzieci – oczywiście jeśli jest to jest możliwe – zostały w domach. A dzieci, które przyjdą do placówek miały ze sobą wodę.

Natomiast ZWiK informuje, że ogólnodostępny punkt poboru wody znajduje się przy bramie wjazdowej przy ul. Daszyńskiego 38 (czerwony budynek ZWIK przy skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego i Steyera).
BIK UM Świnoujście

Zostaw komentarz

ewyspiarz.info - Serwis Informacyjny.